חוג שחיה לילדים KIDS

השיטה האמריקאית שכבשה את העולם
לרשימת הסניפים

TI Kids – לימוד שחייה לילדים

ברוכים הבאים לחוגי השחייה השנתיים לילדים

  אנחנו מלמדים לפי תכנית וסטנדרטים כלל עולמיים
 TI הוא בית הספר לשחייה הגדול בעולם
 אנחנו מלמדים את סגנון החתירה לפי שיטה הלימוד המתקדמת ביותר בעולם
  המדריכים שלנו מלמדים מהמים!
 אנחנו מלמדים בקבוצות קטנות של 6 ילדים
 התכנית מחולקת לחמש רמות
  התכנית מיועדת לגילאי 6-12
 משך השיעורים הוא 30 דקות

גם לילד שלך מגיע TI – הרשמה

להרשמה ולפרטים נוספים התקשרו למשרדי TI בטלפון : 03-5400710 או מלאו את פרטיכם בטופס למטה ונחזור אליכם בהקדם.

תכנית וסטנדרטים כלל עולמיים

Total Immersion או בקיצור TI הינו בית הספר לשחייה הגדול בעולם המלמד חתירה על פי שיטת לימוד ייחודית שפותחה בארה"ב בשנות ה-80. ל- TI פריסה כלל עולמית ומיליוני תלמידים בכל שנה. TI ישראל הוא בית הספר הגדול ביותר במדינה עם 40-סניפים ברחבי הארץ, 5,000 תלמידים מבוגרים, אלפי ילדים ומאות מתאמנים בקבוצות האימון שלנו בשנה.

חוג שחייה שנתי לילדים

אנו מאמינים שהנאה מפעילות ספורטיבית מביאה להתמדה. כדי להתמיד בספורט בריא יש לדעת לשחות היטב ולשם כך יש להשתפר מחודש לחודש ומשנה לשנה, בדיוק כמו בלט, פסנתר, התעמלות קרקע, ג'ודו, קפוארה וכו'. כך נוכל להטמיע את מיומנות השחייה אצל הילד כבר בגיל צעיר ולהפכה לחלק מאורח חייו הבריא גם בגיל בוגר.

למי מיועדים החוגים

   ילדים וילדות בגילאי 6 ומעלה, אשר עושים את דרכם הראשונה בעולם השחייה
   ילדים וילדות בגילאי 6-12 שלמדו שחייה בעבר ומעוניינים ללמוד חתירה
   ילדים וילדות בגילאי 6-12 שלמדו שחייה בעבר ומעוניינים לשפר סגנון

איפה זה קורה?

רמת השרוןרמת גןרמת גן
tipatipatipa
קאנטרי קלאב רמת השרוןהולמס פלייס מתחם הבורסהמועדון המרגנית

עלויות

המחירים נקבעו לפי מספר השיעורים המתקיימים בפועל בשנה (בקיזוז ימי חגים וחופשות).
המחיר החודשי עבור חוג חד שבועי הוא 299 ₪ לחודש
המחיר החודשי עבור חוג דו שבועי הוא 420 ₪ לחודש

למה אנחנו מתחילים בסגנון שחיית חתירה?

לימוד של סגנון החזה קל יותר לילדים, אבל כמו מיליונים ברחבי העולם, גם אנחנו מאמינים כי "חתירה" הוא הסגנון הנכון להתחיל לשחות בו. הסגנון מאפשר שחייה קלה ומהירה ותורם להנאה מהשחייה ולתחושת המסוגלות והביטחון במים ובעיקר בשל האיכויות הבריאותיות שלו.
וחשוב לא פחות: מבחינה בריאותית, חתירה מתבצעת במנח שכיבה ואין לחץ על החוליות שיוצר קשת בגב, כמו שעשוי לקרות בשחיית חזה. מלבד זאת, המעבר מחתירה לשחיית חזה קלה ופשוטה יותר מהמעבר מחזה לחתירה.

כמה דברים שחשוב לנו להדגיש לגבי התכנית:

1.   התכנית פועלת 11 חודשים בשנה: ספטמבר עד יולי (בחודש אוגוסט נצא לפגרת קיץ).
2.   השיטה והתכנית פועלות בכל העולם בסטנדרטים הגבוהים ביותר.
3.   התכנית מחולקת לחמישה שלבים עיקריים. שלב 1 הוא השלב הבסיסי ביותר – שלב ההסתגלות ומיועד לילדים שלא יודעים להציף את עצמם ולהסתדר במים עמוקים ועד לשלב 5 שבו שוחים במספר סגנונות לאורך מרחק ובעצימות משתנה.
4.   מערכת השעות מאפשרת מודולריות בהצטרפות של ילדים חדשים גם באמצע השנה.
5.   לא משנה אם הילד יודע כבר לשחות חתירה או סגנון אחר – כולם מתחילים מההתחלה ולומדים את 'שפת' TI.

לימוד מהמים

בלימוד קבוצות עד לשלב 4 (כולל) הלימוד מתבצע על ידי מדריכי TI מהמים. אנחנו לא מאמינים בדרך אחרת. ואנחנו חושבים שזה מה שמייחד אותנו מתכניות ומורים אחרים.

מספר הילדים בקבוצת שחייה

מספר הילדים בקבוצה הוא משתנה קריטי להצלחת התכנית .כל תכנית. לאחר פעילות מרובת שנים בעולם ובארץ נקבע המפתח ליחס בין מדריך לתלמידים והתלייתו בשלב הלימוד:
בשלבים 1-4 מספר הילדים בקבוצה הוא עד 6
בשלב 5 מספר הילדים בקבוצה הוא עד 8
בקבוצות אימון: מספר הילדים בקבוצה הוא עד 10

משך השיעור בחוג השחייה

משך השיעור הוא 30 דקות לכל השלבים והרמות. זמן השיעור נקבע בגלל שני משתנים עיקריים:

  • היכולת לשמור על ריכוז לאורך זמן
  • היכולת לשהות במים מבלי לסבול מהטמפרטורה (בשלבים הראשונים הלימוד הינו סטטי לחלוטין והפעילות מתקיימת בעצימות נמוכה שבה ילדים מתקשים לשמור על חום הגוף מעל לחצי שעה)

מדריכי השחייה של TI

בדיוק כמו ברפואת ילדים המצריכה התמחות והכשרה מיוחדים, כך גם אנו תופסים את המומחיות הנדרשת בהדרכת ילדים. על כן, כל המדריכים שמלמדים בתכניות ה- TI Kids עברו שלושה סוגים של הסמכה:

  • קורס מדריכי שחייה לפי חוק הספורט
  • קורס מדריכי TI
  • קורס מדריכי TI לילדים
  • הסמכה להגשת עזרה ראשונה והחייאה

בנוסף, לכל המדריכים אישור משטרה בתוקף לפי חוק (לעוסקים באימון ו/או הדרכה של ילדים).

יחס אישי לילדים

כל ילד הוא עולם ומלואו וכל הילדים הלומדים בתכנית זוכים ליחס אישי מהמדריכים. אצלנו הילדים הם לא מלאי. ההצלחה שלהם תלויה לא במעט בקשר האנושי עם המדריכים. אנו רואים בנושא משתנה קריטי להצלחתנו.

למה דווקא TI?

אנחנו מלמדים לפי תכנית וסטנדרטים כלל עולמיים
 TI הוא בית הספר לשחייה הגדול בעולם עם פריסה עולמית
 TI הוא בית הספר הגדול ביותר בישראל עם מאות הורים שבעי רצון
 יש לנו צוות מנצח של מדריכים שהוכשרו והוסמכו לעבודה עם ילדים
 אנו מלמדים בקבוצות קטנות לפי רמות תוך הקפדה על אווירה נעימה
 תכנית מודולרית – הילדים מחולקים לקבוצות לפי היכולת, הרמה האישית ושלב הלימוד בו נמצא התלמיד
 המדריכים שלנו מלמדים מהמים ונמצאים כל הזמן ליד הילדים
 שיטת לימוד חווייתית המחזקת את תחושת ההצלחה


מהפכה

TI מחוללת מהפיכה בלימוד השחייה בקרב הילדים-לא עוד שיטות מיושנות המתישות את הילדים ומרחיקות אותם משחייה-אפשר ללמוד אחרת! שחייה היא מיומנות חשובה לחיים וספורט נהדר ובריא. היא מחזקת את חגורת הכתפיים, תורמת לשיפור יכולות ריכוז ומשפרת נשימה. לימוד ילד שחייה בצורה נכונה הינו מתנה לחיים, עליה יודה לכם ילדכם בהמשך.
למידת שחייה בשיטת TI תאפשר לילדים לחוות הצלחה במהירות ותחזק בהם את תחושת הכוח והמסוגלות האישית. כערך מוסף ומשמעותי, לצד הגוף המתחזק, יתחדדו אצל הילדים גם כישורי המיקוד והריכוז.

שאלות נפוצות

שחייה לילדים – למה זה כדאי?

להבדיל מהתקופה בה אנו, ההורים, גדלנו, ילדינו מרבים לבלות את שעות הפנאי שלהם מול המסך – אם זה מסך המחשב, הטלפון או הטלוויזיה. את תוצאות אורח החיים הזה אנו רואים בדמות מגפת ההשמנה המתפשטת בקרב ילדים, וגם בעיות בריאות אחרות. שחייה גורמת לשיפור כללי של הכושר הגופני, היא מחזקת את השרירים, את חגורת הכתפיים, תורמת לשיפור יכולות ריכוז ומשפרת נשימה. כערך מוסף, עוזרת השחייה לניקוז אגרסיות ומחזקת בילדים את הביטחון העצמי. אנו ב – TI מאמינים כי השחייה היא מיומנות חשובה ביותר לחיים בכלל וספורט נהדר ובריא בפרט. לימוד ילד שחייה באופן נכון הינה מתנה לחיים עליה יודה לכם ילדכם בהמשך.

באיזה גיל כדאי להתחיל?

התשובה לשאלה זו תלויה במספר גורמים כמו קואורדינציה, יכולת מוטורית, רמת קשב וריכוז וכן רמת שיתוף הפעולה, העניין והרצון שמביע הילד. אנו מאמינים שכדאי להתחיל ללמוד מגיל 6 ומעלה. ובכל זאת… אם אתם מרגישים שילדכם מוכן גם אם טרם מלאו לו 6, כנראה שאתם צודקים. כאשר קיימת התלבטות אנו ממליצים להגיע אלינו (בתאום מראש) לאבחון קצר שבסופו יוכל מדריך לתת לכם לתת חוות דעת מקצועית לגבי מוכנות הילד ללימוד שחייה.

למה אתם מתחילים מסגנון החתירה ולא בחזה?

לימוד של סגנון החזה קל יותר לילדים, אבל כמו מיליונים ברחבי העולם, גם אנחנו מאמינים כי "חתירה" הוא הסגנון הנכון להתחיל לשחות בו. הסגנון מאפשר שחייה קלה ומהירה ותורם להנאה מהשחייה ולתחושת המסוגלות והביטחון במים ובעיקר בשל האיכויות הבריאותיות שלו.

הילד רוצה להצטרף – איך יודעים לאיזה שלב הוא שייך?

תכנית TI Kids בנויה שלב על שלב, לבנה על לבנה. היכולת ללמוד במהירות ולהטמיע מסתמכת בעיקר על היכולת לשלוט במיומנויות השונות הנלמדות בכל שלב. על כן, כולם מתחילים מההתחלה ומסווגים לשלב 1 או לשלב 2. ילדים שכבר שוחים ומסוגלים לצלול, לצוף במים עמוקים על הגב ועל הבטן ולהתקדם 2-3 מטרים במים עמוקים, ישובצו לשלב 2. ילדים שלא למדו שחייה מעולם או שלמדו ועדיין לא מסוגלים להכניס ראש למים/לצלול ולדעת להסתדר במים עמוקים, ישובצו בשלב 1, שלב ההסתגלות.

איך עוברים משלב לשלב?

המעבר משלב לשלב מותנה בבוחן מדריך. הקריטריונים למעבר שלבים מפורטים למעלה בתיאור השלבים. אחת למספר שבועות/שיעורים ולפי שיקול דעתו המקצועית, המדריך יערוך בוחן שלב לתלמידים.
אנו דואגים להודיע לתלמיד ולהורים על קיום הבוחן לפחות שבוע מראש.

כמה זמן כל שיעור?

העבודה בשיעורים היא אינטנסיבית ולכן אנו מקיימים שיעורים קצרים בני חצי שעה. למדנו ששיעורים ארוכים יותר קשים לילדים – רמת הריכוז שלהם יורדת, וכך גם היכולת ללמוד ולהפנים.

מה לעשות כדי שלילד לא יהיה קר במים?

הסיבה השכיחה ביותר לתחושת קור במים היא אי שמירה על חום הגוף של הילד עוד לפני הכניסה למים. הקפידו לשמור היטב על חום הגוף של הילד קרוב ככל האפשר למועד תחילת השיעור. תפשיטו אותם ממש בשניות האחרונות. מספיקה שהייה קצרה של כמה דקות בבגד ים בלבד לפני השיעור כדי לגרום לילד תחושת קור. הקפדה על כלל פשוט זה, תהפוך את שיעורי השחייה של הילדים לעונג צרוף.

איך מתכוננים לשיעור?

המלצתנו להורים היא לדאוג שהילדים שתו לפני השיעור ובסיומו. כמו כן רצוי לא לאכול בסמוך לשיעור ולהקפיד למרוח קרם הגנה בשעות אחה"צ המוקדמות.

headerrr