נושא:

ללמוד לשחות

פורסם ביום שישי, 4/6/10
מאת גדי כץ מייסד TI ישראל

מאת: יאיר פלג, תלמיד TI, יוני 2010

רציתי לשתף אתכם בחוויית לימוד השחייה שלי ומקרה שהיה כך היה:
כשהייתי בכיתה ב', בן 7, בשיעור השחייה הראשון שלי, היה לי את חוסר המזל להיקלע לקבוצה שלמדה לשחות בחלק העמוק ביותר של הבריכה. המדריך ביקש מכל ילדי הקבוצה לצלול ולהשאיר את הראש במים. אני, שהייתי מבועת לחלוטין, לא רציתי לצלול, אז המדריך החליט להפעיל את השיטה הבטוחה ביותר שלו ודרך לי על הראש במטרה להכריח אותי לצלול. התחלתי מיד לבלוע מים ולהיכנס לפאניקה, כאשר לבסוף הוא שחרר את ראשי הוצאתי את הראש מהמים בבכי היסטרי ומאז בעצם הסתיימו יחסיי עם הבריכה.

עשרה קורסים
בשנים שחלפו מאז, החל מכיתה ג' ועד גיל 28, בעידוד מסיבי של אימא שלי ועם מעט רצון משלי השתתפתי בלא פחות מ- 10 קורסי שחייה. למדתי בקבוצה ועם מורה פרטי, למדתי חזה, חתירה וגב, שחיתי עם ראש במים ועם הראש בחוץ, בכל קורס מחדש הצהרתי שאני לחלוטין לא יודע לשחות ובכל פעם למדתי מההתחלה. שחיתי לפחות כמה קילומטרים על שפת הבריכה ואפילו לא 10 מטרים בתוך המים, כל קורס הסתיים במופע שבו אני מפרפר לרוחב הבריכה פעם אחת ואז המורה אומר שאני יודע לשחות וכל שנשאר לי זה להתאמן.

קורס TI לפני חודשיים
כמובן שעם השנים הבעיה הפכה למציקה יותר ויותר, ללכת לים ולא להיכנס, ללכת לטיול בלי לשחות במפלים וכן הלאה. לפני חודשיים התפנה לי קצת זמן וכסף ובעקבות המלצה של חבר החלטתי להירשם לקורס השחייה הבסיסי של TI. במפגשי ההסתגלות הראשונים פגשתי את מיכאל, בבריכה ברמת השרון, והוא ביקש ממני להראות לו מה אני יודע. הצלחתי לעשות 3 תנועות, כמובן בלי להכניס את הראש למים ובלי להתקדם לשום מקום.

את השיעור הראשון העברנו בלעשות בועות ליד הקיר, זה מה שהמשכתי לעשות במשך כל השבוע שאחרי. בשיעור הבא למדתי את התנועות הבסיסיות, כמובן במים. בשיעור שאחרי, למדתי איך לסנכרן ביניהן ומאז בכל פגישה אנחנו משפרים עוד אספקט של השחייה. היום אני מצליח לשחות כמעט רצוף כשעה ולסיים מעל ל- 30 בריכות. יותר מהכול היה משמעותי עבורי השיעור האחרון שבו התאמנתי בבריכה העמוקה. כמובן שרק לפני חודש וחצי לא הייתי אפילו נכנס אליה.

חוויה משנת חיים
הקורס הראשוני הזה היה עבורי חוויה משנת חיים באמת, למדתי להיות רגוע ורפוי במים ומאז הכול די השתנה. אני רוכש עם כל יום נוסף עוד בטחון במים ובשחייה שלי ואני מתחיל ליהנות מהאימון. מעבר לשיטה הבסיסית שהסבירה לי בפשטות את הפיזיקה הבסיסית של שחייה, איך צריך לשחות על מנת להתקדם ומה אני צריך לתקן, אני רוצה לציין במיוחד את מיכאל המדריך שלי. היה לו את הידע, הגישה הישירה, השפה, האמונה והסבלנות להביא אותי להישג ניכר מהר מכפי שאפילו קיוויתי. כל הצוות גרם לי לשנות את החשיבה ולהבין שהיכולת לשחות זאת בעיה שניתן לפתור בקלות יחסית ובסופו של דבר אני אוכל ליהנות מזה כמו כל אחד אחר.

רציתי להודות לכולם וכמובן במיוחד למיכאל על החוויה הנהדרת. אני עושה את המיטב לשפר את הסגנון שלי על מנת שאוכל להמשיך לקורס הבסיסי וללמוד חתירה.

תודה מקרב לב
יאיר פלג, מאי 2010