מבטטות כורסא לשחיינים

לשחות חתירה מהר, למרחקים ארוכים וללא מאמץ ב- 10 מפגשים
לרשימת הסניפים

"אנחנו הופכים בטטות כורסא לשחיינים – וזה מחולל אצלם שינוי מטורף בחיים"

מיליוני אנשים בארה"ב ומאות אלפים בישראל כבר למדו לשחות חתירה במהירות וללא מאמץ בשיטת TI – ועשו שינוי משמעותי באורח החיים.

"המון אנשים רוצים להתחיל לעשות כושר, לרדת במשקל, להפסיק לעשן ולהתחיל לחיות בריא יותר. לפעמים זה נובע מהרצון להכיר בן זוג חדש או לעשות שינוי בקריירה והם מרגישים שצריך להיפטר מהרגלים רעים" אומר גדי כץ, המייסד של TI ישראל "אבל לרובם קשה להתחיל לרוץ או ללכת לחדר כושר – זה מאבק ונדרשים הרבה מאמץ וזיעה כדי להתמיד לאורך זמן"

"אם תיהנו יהיה לכם קל להתמיד"

"לרוב האנשים יש הרגלים רעים שהם רוצים להיפטר מהם. עודף משקל, אכילת יתר, עישון, שתייה, דחיינות ועוד" מסביר כץ " כדי להשיג שינוי אנשים מנסים לאמץ לעצמם פעילויות שהם לא נהנים מהן ודורשות מאמץ גדול, כדי שיביאו לתוצאות נחשקות (ירידה במשקל, גוף חטוב יותר, כושר טוב).
הבעיה עם פעילויות כאלה שהן מרשם לכישלון. כשמנסים 'לתרגל משמעת', אנחנו בעצם מכריחים את עצמנו לעשות משהו שאנחנו לא נהנים לעשות. ברוב המקרים, ההרגל נמשך לזמן קצר ואז אנחנו מרימים ידיים."

אם אדם עוסק במשהו שהוא נהנה ממנו, יש סיכוי גדול שהוא יצליח להפוך אותו להרגל. לכן, עיקרון יסוד לאימוץ הרגלים טובים במקום הרגלים רעים הוא – הנאה! ומה אם ההרגל שרוצים להטמיע הוא לא בדיוק פסגת ההנאה ? למשל פעילות גופנית לצורך ירידה במשקל או שיפור הבריאות.

ב- TI הבינו שהחוכמה היא למצוא דרך ליהנות מהפעילות. "שחיית חתירה הוא ספורט ייחודי המתאים במיוחד למי שרוצה לקום מהכורסא ולהתחיל לאמץ אורח חיים בריא. משקל הגוף במים הוא עשירית ממשקלו על הקרקע מה שמונע עומס על המפרקים ופציעות. הרבה קבוצות שרירים עובדות במקביל, מה שמסייע לשריפת שומנים, וברוב המקרים, שחייה מתאימה לכל גיל. יתרון נוסף וייחודי לשחייה – במים לא מזיעים…

"לומדים לשחות חתירה בקלות ללא מאמץ –  ואז השחייה הופכת להנאה"

"הבעיה היא שרוב האנשים לא מסוגלים לשחות יותר מבריכה או שתיים של חתירה מבלי שייגמר להם האוויר. בגלל שכולנו למדנו לשחות בשיטה שאינה מתאימה לשחייה למרחקים ארוכים, השחייה הופכת למאבק קשה ומעייף" מסביר כץ, אשר הביא את TI לישראל לפני 13 שנה מאמריקה אחריי שלמד אותה ממפתח השיטה, מאמן השחייה האולימפי טרי לוכלין, ומנהל כיום את בית הספר לשחייה הגדול בישראל, עם 50 בריכות לימוד בכל הארץ (כולן מקורות ומחוממות),70 מדריכים ויותר מ 9,000 תלמידים בשנה המגלים את הסוד של ה TI לשחיית חתירה למרחקים ארוכים, בקלות וללא מאמץ.

"שחייה היא ספורט של טכניקה. אם לומדים את הטכניקה, השחייה הופכת לתענוג. תחושת המים על הגוף בזמן השחייה היא כמו של מסאג' מרגיע. כשמטמיעים את הטכניקה הנכונה, אפשר לשלוט על עוצמת המאמץ. כשמבינים את ספורט השחייה מגלים עולם שלם. מחכים לרגע הכניסה למים ולא רוצים לצאת. התוצאות מגיעות במהירות – נפטרים מקילוגרמים מיותרים, נראים טוב יותר ומרגישים מלאי אנרגיה – וזה הופך להרגל של שנים. זה מייצר שינוי באורח החיים. ההנאה מובטחת. וההנאה היא המפתח להתמדה."

"תנו לנו 10 שעות וניתן לכם מתנה לחיים"

"70 אחוז מהתלמידים שלנו לא ידעו לשחות חתירה לפני הקורס. תוך 10 שיעורים בלבד הם מרגישים שנולדו למים" מספר כץ "זה משנה חיים. אתה יוצא מכאן עם סט כלים שמאפשרים להתמיד וליהנות מכל בריכה. אבל זה יותר מזה. זה כלי לשינוי בחיים. מה שקורה לאנשים אחרי זה הוא לא פחות ממהפך. שינוי דרמטי באורח החיים שבא מבפנים ולכן גם מצליח. אני מגדיר את זה כקילר אפליקיישן לשינוי באורח החיים – ומי שמחפש לעשות כזה חייב לנסות".

"TI היא Change Agent סופר יעיל לשינוי אורח חיים"

"שחייה בשיטת TI היא לא פחות מסוכן סופר יעיל לשינוי תודעתי" מסכם כץ "המון מתאמנים שלנו ממש עוברים מהפך, כמו סיפור סינדרלה. פוליטיקאים, שחקנים, סלבס והרבה אנשי עסקים למדו ולומדים אצלנו ומספרים לי בהתלהבות על תוצאות השינוי – פתאום באמצע החיים אתה ממציא את עצמך מחדש, וזה מדהים ומאוד מעצים"