TI Kids – לימוד שחייה לילדים

השיטה המהפכנית מארה"ב שמלמדת לשחות חתירה בקלות
לרשימת הסניפים

 TI הוא בית הספר לשחייה הגדול בעולם
 לימוד שחייה לילדים לפי השיטה המתקדמת ביותר בעולם
  המדריכים בחוג שחייה לילדים מלמדים מהמים!
 לימוד שחייה לילדים בקבוצות קטנות של 6 ילדים
 התכנית מחולקת לחמש רמות של שחייה לילדים
  חוג שחייה לילדים מיועד לגילאי 6-12
 שיעורי שחייה לילדים נמשכים 30 דקות

לימוד שחייה לילדים בשיטה שכבשה את ארה"ב – הרשמה

מלאו את הטופס ואנחנו נחזור אליכם עם פרטים נוספים בהקדם!

למה כדאי לעשות חוג שחייה לילדים דווקא בשיטת TI?

 

 TI הוא בית הספר לשחייה הגדול בעולם
 TI הוא בית הספר הגדול בישראל ללימוד שחיה לילדים
 יש לנו צוות מנצח של מדריכים שהוכשרו במיוחד ללמד חוג שחייה לילדים
 המדריכים שלנו מלמדים שחייה לילדים מהמים ונמצאים כל הזמן קרוב לילדים
 לימוד שחייה לילדים בקבוצות קטנות לפי רמות תוך הקפדה על אווירה נעימה ותחושת הצלחה
 
חוג שחייה לילדים בהתאמה אישית – הילדים מחולקים לקבוצות לפי היכולת ושלב הלימוד
 שיטת לימוד שחייה לילדים המעניקה חוויה ומחזקת את תחושת ההצלחה

השיטה המהפכנית מארה"ב ששינתה את לימוד השחייה לילדים

Total Immersion או בקיצור TI הינו בית הספר לשחייה הגדול בעולם המלמד חתירה על פי שיטת לימוד ייחודית שפותחה בארה"ב על ידי מאמן השחייה פורץ הדרך טרי לוכלין.  ל- TI פריסה כלל עולמית ומיליוני תלמידים בכל שנה. TI ישראל הוא בית הספר לשחייה הגדול בישראל עם 55 סניפים ברחבי הארץ, עשרות אלפיי בוגרים ששוחים חתירה בקלות, 9,000 תלמידים מבוגרים מדי שנה ואלפי ילדים בחוגי שחייה לילדים.
השיטה חוללה מהפכה בלימוד שחייה לילדים- לא עוד שיטות מיושנות המתישות את הילדים ומרחיקות אותם משחייה – אפשר ללמוד אחרת!
שחייה היא מיומנות חשובה לחיים וספורט מהנה ובריא. היא מחזקת את חגורת הכתפיים, תורמת לשיפור יכולות ריכוז ומשפרת נשימה. לימוד שחייה לילדים בצורה נכונה היא מתנה לכל החיים.
לימוד שחייה לילדים בשיטת TI תאפשר לילדכם לחוות הצלחה במהירות ותחזק בהם את תחושת הכוח והמסוגלות האישית. כערך מוסף ומשמעותי, לצד הגוף המתחזק, יתחדדו אצל הילדים גם כישורי המיקוד והריכוז.

חוג שחייה לילדים – שנתי

אנו מאמינים שהנאה מפעילות ספורטיבית ותחושת הצלחה מביאות להתמדה. כדי להתמיד בשחייה יש לדעת לשחות היטב ולשם כך יש להשתפר מאימון לאימון,מחודש לחודש ומשנה לשנה, בדיוק כמו בבלט, פסנתר, התעמלות קרקע, ג'ודו או קפוארה – חייבים לתרגל באופן קבוע כדי להשתפר. חוג שחייה לילדים לאורך השנה מאפשר להטמיע את מיומנות השחייה אצל הילד באופן הדרגתי ונכון כבר בגיל צעיר ולהפכה לחלק מאורח חייו הבריא גם בגיל בוגר.

למי מיועד חוג שחייה לילדים?

   ילדים וילדות בגילאי 6 ומעלה, אשר רוצים להתחיל לשחות
   ילדים וילדות בגילאי 6-12 שלמדו שחייה בעבר ומעוניינים ללמוד לשחות חתירה
   ילדים וילדות בגילאי 6-12 שלמדו שחייה בעבר ומעוניינים לשפר סגנון

איפה מתקיים חוג שחייה לילדים?

רמת השרוןרמת גןרמת גן
tipatipatipa
קאנטרי קלאב רמת השרוןהולמס פלייס מתחם הבורסהמועדון המרגנית

כמה דברים שחשוב לנו להדגיש לגבי קורס שחייה לילדים:

  1. חוג שחייה לילדים פועל 11 חודשים בשנה: ספטמבר עד יולי כולל (בחודש אוגוסט נצא לחופשת קיץ)
  2. התכנית ללימוד שחייה לילדים מחולקת לחמישה שלבים עיקריים. שלב 1 הוא השלב הבסיסי– שלב הסתגלות המיועד לילדים שלא יודעים להציף את עצמם ולהסתדר לבד במים עמוקים ועד לשלב 5 שבו שוחים במספר סגנונות לאורך מרחק ובעצימות משתנה
  3. מערכת השעות מאפשרת גמישות בהצטרפות של ילדים חדשים גם באמצע השנה
  4. גם אם הילד יודע כבר לשחות חתירה – כולם מתחילים מההתחלה ולומדים את שיטת TI

מלמדים שחייה לילדים מהמים

בלימוד קבוצות עד לשלב 4 (כולל) הלימוד מתבצע על ידי מדריכי TI מתוך המים וליד הילדים. אנחנו לא מאמינים בדרך אחרת וגם זה מייחד אותנו ממאמני שחייה רגילים.

מספר הילדים בחוג שחייה לילדים

מספר הילדים בקבוצה הוא משתנה קריטי להצלחה .ניסיון של שנים בעולם ובארץ מאפשר לנו להתאים במדויק את היחס בין מדריך לתלמידים כדי ללמד בהצלחה שחייה לילדים :

בשלבים 1-4 מספר הילדים בקבוצה הוא עד 6
בשלב 5 מספר הילדים בקבוצה הוא עד 8

משך השיעור בחוג שחייה לילדים

משך השיעור הוא 30 דקות בכל השלבים והרמות. זמן השיעור נקבע בגלל שני משתנים עיקריים:

  • היכולת של הילדים לשמור על ריכוז לאורך זמן
  • לימוד הטכניקה מתבצע בצורה הטובה ביותר כאשר הילדים לא מותשים. לאחר חצי שעה במים מרבית הילדים מתעייפים ואפקטיביות הלימוד יורדת

מדריכי השחייה לילדים של TI

לימוד שחייה לילדים היא מיומנות המצריכה התמחות והכשרה מיוחדות. כל המדריכים שמלמדים בקורס שחייה לילדים של TI  עברו שלושה סוגים של הסמכות:

  • קורס מדריכי שחייה לפי חוק הספורט
  • קורס מדריכי TI
  • קורס מדריכי TI לילדים
  • הסמכה להטבעת ילדים מעצבנים
  • הסמכה להגשת עזרה ראשונה והחייאה

בנוסף, לכל המדריכים אישור משטרה בתוקף לפי חוק (לעוסקים באימון ו/או הדרכה של ילדים).

יחס אישי לילדים

כל ילד הוא עולם ומלואו וכל הילדים הלומדים בחוג שחיה לילדים זוכים ליחס אישי מהמדריכים. ההצלחה שלהם תלויה לא במעט בקשר האנושי עם המדריכים. אנו רואים בנושא משתנה קריטי להצלחה.

לימוד שחייה לילדים – למה זה כדאי?

להבדיל מהתקופה בה אנו, ההורים, גדלנו, ילדינו מרבים לבלות את שעות הפנאי שלהם מול המסך – אם זה מסך המחשב, הטלפון או הטלוויזיה. את תוצאות אורח החיים הזה אנו רואים בדמות מגפת ההשמנה המתפשטת בקרב ילדים, וגם בעיות בריאות אחרות. שחייה גורמת לשיפור כללי של הכושר הגופני, היא מחזקת את השרירים, את חגורת הכתפיים, תורמת לשיפור יכולות ריכוז ומשפרת נשימה. כערך מוסף, עוזרת השחייה לניקוז אגרסיות ומחזקת בילדים את הביטחון העצמי. אנו ב – TI מאמינים כי השחייה היא מיומנות חשובה ביותר לחיים בכלל וספורט נהדר ובריא בפרט. קורס שחייה לילדים בשיטת TI הוא מתנה לחיים לכל ילד.

באיזה גיל כדאי להתחיל חוג שחייה לילדים?

התשובה לשאלה זו תלויה במספר גורמים כמו קואורדינציה, יכולת מוטורית, רמת קשב וריכוז וכן רמת שיתוף הפעולה, העניין והרצון שמביע הילד. אנו מאמינים שכדאי להתחיל ללמוד מגיל 6 ומעלה. ובכל זאת… אם אתם מרגישים שילדכם מוכן גם אם טרם מלאו לו 6, כנראה שאתם צודקים. כאשר קיימת התלבטות אנו ממליצים להגיע אלינו (בתאום מראש) לאבחון קצר שבסופו יוכל מדריך לתת לכם חוות דעת מקצועית לגבי מוכנות הילד לחוג שחיה לילדים.

למה אתם מתחילים לימוד שחייה לילדים בסגנון החתירה ולא בחזה?

לימוד של סגנון החזה קל יותר לילדים, אבל חתירה הוא הסגנון הנכון להתחיל לשחות בו. הסגנון מאפשר שחייה קלה ומהירה ותורם להנאה מהשחייה ולתחושת המסוגלות והביטחון במים ובעיקר בשל האיכויות הבריאותיות שלו – מבחינה בריאותית, חתירה מתבצעת במנח שכיבה ואין לחץ על החוליות שיוצר קשת בגב, כמו שעשוי לקרות בשחיית חזה.

הילד רוצה להצטרף לחוג שחייה לילדים – איך יודעים לאיזה שלב הוא שייך?

תכנית TI Kids בנויה שלב על שלב. היכולת ללמוד במהירות ולהטמיע מסתמכת בעיקר על היכולת לשלוט במיומנויות השונות הנלמדות בכל שלב. על כן, כולם מתחילים מההתחלה ומסווגים לשלב 1 או לשלב 2. ילדים שכבר שוחים ומסוגלים לצלול, לצוף במים עמוקים על הגב ועל הבטן ולהתקדם 2-3 מטרים במים עמוקים, ישובצו לשלב 2. ילדים שלא למדו שחייה מעולם או שלמדו ועדיין לא מסוגלים להכניס ראש למים/לצלול ולדעת להסתדר במים עמוקים, ישובצו בשלב 1, שלב ההסתגלות.

איך עוברים משלב לשלב בחוג שחייה לילדים?

המעבר משלב לשלב בקורס שחייה לילדים מותנה בהערכת מדריך. אחת למספר שבועות/שיעורים ולפי שיקול דעתו המקצועית, המדריך יערוך הערכת שלב לתלמידים. אנו דואגים להודיע לתלמיד ולהורים על קיום ההערכה לפחות שבוע מראש.

כמה זמן מתקיים כל שיעור בקורס שחייה לילדים של TI?   

העבודה בשיעורים היא אינטנסיבית ולכן אנו מקיימים שיעורים בני 30 דקות שהם הזמן האופטימלי ללימוד שחייה לילדים. למדנו ששיעורי לימוד שחייה לילדים ארוכים יותר קשים לילדים – רמת הריכוז שלהם יורדת, וכך גם היכולת ללמוד ולהפנים.